Autor:

admin

Utworzono:

06.10.2014

Iskr przystępowała do meczu w Świebodzicach po pierwszej porażce. Natomiast gospodarze nie zdobyli jeszcze punktu i to spowodowało, że na mecz z nasządrużynązgromadzili mocną kadrę złożoną z 17 zawodnikow, a nie tak jak miało to miejsce w poprzednich meczach, kiedy do meczu przystępowali nawet w niepełnej jedenastce. Mecz w pierwszej połowie miał wyrównany przebieg, choć piłkę częściej mieli zawodnicy gospodarzy. To oni rozgrywali, zmuszając naszych graczy do biegania. Przez to jednak nadziewali sie na kontry i pierwsza z nich została wykorzystana. Piotr Groń zagrał piłkę do Karola Rudnickiego, ten wyłożył futbolówkę Bartoszowi Ogrodnikowi, który strzelił bramkę na 0:1. Była to 20. minuta. Potem znów atakować próbowali miejscowi, jednak nie potrafili oni pokonać naszego bramkarza. Zrobił to jednak nasz zawodnik, Mariusz Kurnyta, od którego piłka odbiła się tak niefortunnie, że wpadła do własnej bramki. W ostatniej minucie pierwszej części gry stuprocentową sytuację mial Ogrodnik, jednak uderzył w słupek. Do przerwy 1:1.

Druga połowa była podobna. Nasi zawodnicy przez swoją niedokładność tracili szanse na zabójcze konrataki, na które trzeba było czekać aż do ostatniego kwadransa spotkania. W 76. minucie wybornąszansę miał Groń, piłka po jego strzale odbiła się pod nogi B. Ogrodnika, który zagrałją do Macieja Stawiarskiego. Ten uderzył ją celnie i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki, dając nam prowadzenie. Dwie minuty później Konrad Niemiec wykłada futbolówkę Groniowi, który z zimną krwią wykorzystuje sytuację i mamy już 1:3. Gospodarze nie atakowali już tak groźnie, zagrożenie stwarzając tylko po stałych fragmentach gry. Po rzucie wolnym w 83. minucie niepilnowany zawodnik Victorii pakuje piłkę do siatki. W doliczonym czasie jeszcze jedną "setkę" mieli nasi zawodnicy, jednak Niemiec nie pokonał bramkarza gospodarzy i mecz zakończył sie zwycięstwem Iskry 3:2.