Autor:

Bartek Braciszewski

Utworzono:

16.05.2015

Kolejne zwycięstwo odnieśli dzisiaj piłkarze LKS-u Ślesin, którzy w Słupcy pokonali miejscowy SKP 2:1. Dzięki wygranej, ślesinianie nadal są liderem IV ligi, ale nad drugim w tabeli KKS-em Kalisz wciąż posiadają tylko punkt przewagi.

Pierwsze minuty gry obu zespołów nie porywały. Obie drużyny próbowały konstruować akcje, ale wszelkie poczynania w ofensywie skutecznie tłamszone były przez obrońców. Tempa meczu nie ożywił nawet gol strzelony przez gości. W 40. minucie do odbitej od obrońców piłki dopadł Dawid Kierzek i ładnym strzałem w róg bramki pokonał bezradnego Macieja Przygodę.

O wiele więcej działo się w drugiej odsłonie spotkania. Już po dziesięciu minutach LKS Ślesin prowadził 2:0. Dośrodkowanie Michała Kwiatkowskiego z lewej strony boiska główką tuż nad ziemią wykończył Dawid Kierzek, pokonując z najbliższej odległości bramkarza SKP. Było to już czwarte trafienie Kierzka w trzech ostatnich spotkaniach.

Po tym golu goście cofnęli się, a inicjatywę przejęli słupczanie. Gospodarze zaczęli ostrzał bramki Dawida Kołodziejczaka, większość prób nie trafiała jednak do celu. Najlepszą sytuację w 71. minucie miał Jakub Jóźwiak. Po prostopadłym podaniu Piotra Głowali piłkarz SKP wbiegł w pole karne, ale jego strzał obronił golkiper gości.

W końcu w 80. minucie gospodarzom udało się strzelić kontaktowego gola. Sytuacyjne wybicie Macieja Przygody niespodziewanie dotarło do Piotra Głowali, ten odegrał piłkę do Jakuba Jóźwiaka, który strzałem przy słupku dał jeszcze nadzieję piłkarzom SKP. W końcówce meczu wyrównać próbowali jeszcze Alan Kujawa i Filip Otchere, ale ich uderzenia były niecelne. Ostatecznie LKS Ślesin zwyciężył 2:1.

- Cieszymy się bardzo, że udało nam się zdobyć trzy punkty. W każdym meczu walczymy o zachowanie statusu lidera – mówił po spotkaniu trener LKS Ślesin. Damian Augustyniak zapewniał również, że jego piłkarze wytrzymają trudy sezonu do samego jego końca. – Kadrę mamy w miarę szeroką. Jeżeli będę widział, że ktoś z podstawowych zawodników dostaje zadyszki to są inni, którzy czekają na okazję. Musimy to wytrzymać i walczyć do końca.

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Patryk Krawiec, Jakub Jóźwiak, Daniel Bednarowicz, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki (61’ Jacek Kowalczyk), Norbert Lorencki, Alan Kujawa, Dariusz Gromanowski (64’ Piotr Witowski), Mateusz Mroziński (77’ Filip Otchere).

LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak – Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Adrian Majewski - Jakub Woźniak, Mateusz Majewski (77’ Bartłomiej Siek), Dawid Kierzek (72’ Paweł Krygier), Łukasz Kujawa (86’ Łukasz Pietrzak), Michał Kwiatkowski, Paweł Błaszczak (81’ Krzysztof Siedlecki)

Pozostali rezerwowi: Marcin Wojciechowski, Bartosz Andrzejewski, Tobiasz Gasza