Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

19.03.2015

W ostatnim meczu rundy jesiennej konińskiej B-klasy Baszta Przedecz pokonała u siebie Wartę Rumin 4:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Wiktor Zasada, a jedno trafienie dołożył Karol Janicki.

Przed ostatnią kolejką Baszta zajmowała 2 miejsce w tabeli, a jej niedzielny rywal był jedną pozycję niżej. Warto zaznaczyć, że przed tym meczem piłkarze z Przedcza jeszcze nigdy nie wygrali z Wartą Rumin.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już w 10 minucie mieli oni rzut karny. Jednak bramkarz gości wyczuł intencje Karola Janickiego i popisał się fantastyczną interwencją.
Co gorsza 10 minut później to piłkarze Warty wyszli na prowadzenie. Gracz z Rumina wykorzystał złe ustawienie Krystiana Karolaka i umieścił piłkę w siatce strzałem z rzutu wolnego z ostrego kąta. Strata bramki nie podłamała piłkarzy Baszty, którzy spokojnie dążyli do wyrównania. Po paru minutach im się to udało, Karol Janicki zabrał piłkę obrońcy przy linii końcowej boiska, zagrał ją na 5 metr do Wiktora Zasady, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Warty.
Na 10 minut przed końcem pierwszej części gry gospodarze przeprowadzili kapitalną akcję, zagraniami z pierwszej piłki kompletnie "rozklepali" obronę rywali, piłka trafiła do Zasady, a ten ładnym strzałem z lewej nogi w górny róg bramki zdobył swojego drugiego gola w meczu.
Do szatni piłkarze Baszty schodzili prowadząc 2:1.
Druga połowa to nadal przewaga gospodarzy, jednak brakowało skutecznego wykończenia i do 60 minuty wynik nie uległ zmianie. Wtedy Mariusz Dorabiała przerzucił piłkę na prawą stronę do Rafała Pietrzaka, ten od razu zagrał ją głową do Karola Janickiego, który ograł jednego obrońcę i oddał bardzo silny strzał z linii pola karnego. Bramkarz Warty był w tej sytuacji bezradny.
Po kolejnych 10 minutach hat-tricka w tym meczu skompletował Wiktor Zasada, który przeprowadził indywidualną akcję i oddał ładny strzał z dystansu, 4:1.
Do końca spotkania mimo sytuacji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony wynik nie uległ już zmianie.
Tym samym Baszta odniosła 10 zwycięstwo w rundzie jesiennej, co w ostatecznym rozrachunku plasuje ją na drugim miejscu w tabeli.

Baszta Przedecz - Warta Rumin 4:1

Baszta: Krystian Karolak - Dawid Wróblewski, Tomasz Wróblewski , Tomasz Krawiecki, Rafał Górniak - Patryk Barański (70' Krzysztof Szczepaniak), Piotr Krawiecki, Mariusz Dorabiała, Rafał Pietrzak - Wiktor Zasada, Karol Janicki (75' Piotr Kazimierczak)