Sokół Borzęta Gospodarze
Cisy Harbutowice Goście

Sajmon

18.04.2017

W Wielkanocny poniedziałek (17.04) zespół Cisów wybrał się do Winiar by rozegrać drugi mecz rundy wiosennej w ramach Myślenickiej B-klasy. Rywalem zespół Sokół Borzęta, który walczy w tym sezonie o awans do A-klasy. Od początku wiadomo było że nie będzie to łatwa przeprawa dla naszego zespołu.

Gwizdek arbitra zabrzmiał po raz pierwszy. Pierwsze 10 minut gry należało do drużyny gospodarzy, którzy zaczęli wysokim pressingiem. Po chwili nasz zespół „wrócił” do gry. Cisy zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Kilka groźnych strzałów jednak nie znalazło grogi do bramki. W 25 minucie meczu zespół z Harbutowic wyszedł na prowadzenie. Bednarczyk dośrodkował z rzutu rożnego a Moskal pokonał bramkarza gospodarzy. Cisy dalej atakowały, kilka minut później sędzia dyktuje rzut wolny dla Cisów z około 30 metrów. Świech dośrodkował ,bramkarz rywala popełnił błąd, piłka wypadła mu z rąk a Kuchta Maciej wykorzystuje pomyłkę i strzela drugą bramkę. 0:2 dla Cisów. Na 5 minut przed końcem spotkania Bednarczyk wychodzi sam na sam po doskonałym zagraniu Knapika, lecz trafia prosto w bramkarza. Niestety tuż przed przerwą rywale łapią „kontakt”. Sokół wyprowadza kontrę i strzela bramkę na 1:2. Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu z Borzęty. Rywal ciągle nękał nasz zespół. Można by powiedzieć ze Cisy „zostały w szatni”. Nasz zespół nie był w stanie utrzymać się przy piłce, i popełniał błędy. Dowodem tego bramka doprowadzająca do wyrównania w 60 minucie meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i błąd w kryciu wykorzystuje napastnik Sokoła. Na 10 minut przed końcem Cisy dostają kolejny cios. Bramkę na 3:2 bezpośredniego z rzutu wolnego strzela zawodnik z Borzęty. Nasz zespół próbował „odpowiedzieć” na bramki rywali jednak strzały Kuchty i Moskala nie znalazły drogi do bramki a piłka po strzale Knapika trafiła w poprzeczkę. Wynik końcowy 3:2 dla Sokoła Borzęta.

Niestety naszemu zespołowi nie udało się zdobyć chociażby punktu w walce o ligowy byt. Następna okazja do zdobycia punktów już w najbliższą niedziele. Rywalem Cisów będzie Staw Polanka.

Skład: Kuchta G., Ujma P., Dzidek D., Sroka K., Janeczek A., Moskal M., Kuchta M., Święch D., Knapik D., Bednarczyk S., Golonka K., rez.: Ziembla J., Sysło T., Klus M., Lucha W.,