Baszta Przedecz Gospodarze

Piotr Kazimierczak

Rafał Pietrzak

01.08.2014

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, którzy raz po raz zagrażali bramce ekipy z Olszówki. Te ataki przyniosły efekt w 20 minucie meczu. Rzut wolny wykonywał Patryk Barański, piłka trafiła do stojącego na dalszym słupku Tomasza Krawieckiego, który silnym strzałem z bliskiej odległości wyprowadził Basztę na prowadzenie. Po chwili drugą bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Patryk Barański, jednak przegrał on pojedynek sam na sam z goalkeeper`em GKS`u. Kolejną dobrą sytuację wypracował sobie Adam Niewiarowski, jednak jego bardzo silny strzał "na raty" obronił bramkarz z Olszówki. W końcowej fazie pierwszej połowy spotkanie się wyrównało i goście byli bardzo bliscy zdobycia bramki, ale ich napastnik nie trafił w bramkę z pięciu metrów.

Początek drugiej części meczu to przewaga GKS`u. Już po kilku minutach mogli oni doprowadzić do wyrównania, ale piłkę z linii bramkowej wybił Konrad Chmara. W 60 minucie spotkania goście zdołali zdobyć bramkę. Daleko wyrzucona piłka z autu trafiła do ustawionego na 14 metrze napastnika z Olszówki, który płaskim strzałem pokonał Krystiana Karolaka. Po tej bramce piłkarze Baszty ruszyli do ataku, aby ponownie wyjść na prowadzenie. Długo nie mogli on znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy gości. Sztuka im ta udała się dopiero w 80 minucie spotkania. Po nieporozumieniu bramkarza GKS`u z obrońcom piłkę przejął Rafał Pietrzak, futbolówka trafiła do Patryka Barańskiego, który mierzonym strzałem z 17 metra zdobył zwycięskiego gola.