Administrator Admin

Utworzono:

17.06.2019

Przekonujące zwycięstwo LKS Jawiszowice na koniec sezonu.

W ostatniej kolejce debiutanckiego sezonu LKS Jawiszowice wygrał z Clepardią Kraków 4:2. Ostatecznie klub z gminy Brzeszcze zajął ósme miejsce w Grupie Zachodniej IV Ligi.
W 22. minucie zdaniem sędziego faulowany w polu karnym był Hałat. Groźnie z rzutu rożnego z 19 metrów uderzył Nagi. Bardzo dobrą interwencją popisał się Murzański. W 27. minucie było gorąco pod bramką Clepardii. Indywidualną akcję przeprowadził Chrapek. Tą próbę obronił bramkarz. Do futbolówki doszedł Kocoń. Były zawodnik Unii Oświęcim i dorzucił ją w pole karne. Po jego wrzutce uderzył Hałat. I tym razem gola nie było.

W 30. minucie rzut rożny wykonywał Matyja. Sadowski dobił własny strzał i otworzył wynik spotkania. W 41. minucie Chrapek precyzyjnie wykonał rzut wolny i wyrównał stan rywalizacji. W 64. minucie ten sam zawodnik uderzył z podobnej odległości, ale minimalnie chybił. Cztery minuty później po rożny Chrapka, głową zagrał Grabczyński. Herman pokonał bramkarza uderzeniem na dalszy róg.

W 75. minucie Pyrlik zagrał między stoperów. Po strzale Pyrlika, mimo interwencji bramkarza futbolówka wpadła do siatki. W 88. minucie były piłkarz Podbeskidzia minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. W doliczonym czasie najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Bąk.

Sobota 15 czerwca LKS Jawiszowice – Clepardia Kraków 4:2 (1:1)
Bramki:0:1 Sadowski (30.), 1:1 Chrapek (41.), 2:1 Herman (64.), 3:1 Pyrlik (75.), 4:1 Chrapek (88.), 4:2 Bąk (90+)

Składy:
LKS Jawiszowice:Szymala, Grabczyński, Kabara, Chrapek (88. Rusek) Bednarczyk, Kocoń, Nagi, Herman, Pyrlik, Hałat, Szymonik (85. Piekielny). Trener: Jarosław Płonka.

Clepardia Kraków:Murzański, Bąk, Chlebowski, Matyja, Gumula, Wiśniewski (73. Tracz), Próchno, Bosak (82. Przesławski), Sajdak, Michalski (69. Czech), Sadowski.